Inspektorët e Ferizajt në gjumë, qytetarët në rrezik të helmimit nga tregtarët e papërgjeshëm

Ferizaj

Inspektorët e Ferizajt në gjumë, qytetarët në rrezik të helmimit nga tregtarët e papërgjeshëm

Nga: Faton Mehmeti Më: 25 mars 2023 Në ora: 16:47
Ferizaj

Përkundër faktit se nuk lejohet një gjë e tillë market e ndryshme nē Ferizaj ekspozojnë frutat dhe perimet jasgtë hapësirave të brendshme.

Kështu, ekspozimi i frutave dhe permieve, shpesh edhe vezëve dhe produkteve tjera ushqimore janë shumë të rrezimshme për shëndetin e konsumatorëve.

Me temperaturat që ndryshojnë brenda ditës, mundesia për " prishjen" e cilësië është e paevtitueshme. Rreziku për helmimin deri tek shkaktimi i kancerit nga tregtarët e pa përgjegjshëm vjen si pasojë edhe e neglizhencës inspektorëve të ushqimit, të higjienës.

Image
Foto nga vendi i ngjarjes

 

Derisa inspektorët flen, qytetarët po kërcënohen me helmim.

commentFirst article
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat