Djali i Schumacherit e zbulon një të vërtetë prekëse për prindin e tij - Bota Sot
Djali i Schumacherit e zbulon një të vërtetë prekëse për prindin e tij

Formula 1

Djali i Schumacherit e zbulon një të vërtetë prekëse për prindin e tij

Më: 1 gusht 2019 Në ora: 19:20
Djali i Schumacherit e zbulon një të vërtetë prekëse për prindin e tij

Mick Schumacher ka bërë një rrëfim emocional për babain e tij dhe legjendën e Formula 1, Michael, derisa thotë se dëshiron t’i ndjek hapat e tij.

Shoferi i talentuar thotë se mendon më shumë se çdo ditë për prindin e tij.

Shtatë herë kampioni i Formula 1 është në gjendje të rëndë shëndetësore pas një incidenti që e pësoi në skijim disa vite më parë.

Ende saktësisht nuk dihet situata e tij, për shkak të privatësisë që e ka ruajtur familja kundrejt mediave.

“Ai (Michael) ishte me mua kudo që unë shkoja”, tha fillimisht Mick Schumacher.

“Unë tentoj ta mësoj çdo detaj të rëndësishëm për mua nga ai. Është e tmerrshme kjo situatë për të pritur. Pra, vetëm duhet të presim”, vlerësoi Mick.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...