Aksident me 400 km/h: makina ndahet në dy pjesë, por…

Formula 1

Aksident me 400 km/h: makina ndahet në dy pjesë, por…

Më: 11 tetor 2020 Në ora: 00:37
Aksident me 400 km/h: makina ndahet në dy pjesë, por…

Aksident me rreth 400 km/h gjatë një gare të lefshme për National Hot Rod Association e zhvilluar në Madison (SHBA).

Mjeti i ejtuar nga pilotja Leah Pruett është ngritur në ajër dhe më pas është përplasur në asfalt.

Makina është ndarë në dy pjesë, por fatmirësisht 32-vjeçarja nuk ka marrë asnjë dëmtim nga përplasja.

Në këto gara, mjetet mund të arrijnë deri në 500 km/h.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat