“Mercedesi” promovon makinën e re në rrjetet sociale

Formula 1

“Mercedesi” promovon makinën e re në rrjetet sociale

Më: 2 mars 2021 Në ora: 12:57
“Mercedesi” promovon makinën e re në rrjetet sociale

Skuadra e Mercedesit përmes rrjeteve sociale shpalosi fotot e para të makinës së re B12 për sezonin 2021.

Kampioni aktual në Formula 1, vendosi që mban ngjyrën e zezë në makinë, e cila u aplikua si symbol të luftës kundër racizmit, ose një përkrahje të lëvizjes “Black live mater”.

Në pozitën ku gjendet motori ka një ngjyrë më të lehtë të argjendit, ku është shkruar logoja e AMG, dhe ka ngjyra të kuqe për shkak të sponsorit “NEOS”.

Priten që testet e para skuadra e “Mercedesit” të kryejë më 12 mars në Bahrein.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat