Çmendet Hamilton, përplas mekanikun në bokse

Formula 1

Çmendet Hamilton, përplas mekanikun në bokse

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 17:42
Çmendet Hamilton, përplas mekanikun në bokse

Një incident ka ndodhur sot pasdite gjatë sesionit të dytë të provave të lira që po zhvillohen në pistën ruse të Sochi.

Në momentin që Lewis Hamilton ka hyrë në bokse për të ndërruar gomat dhe vijuar provat, nuk ka mundur të frenojë në vendin dhe momentin e duhur.

Ai ka përplasur dhe ka hedhur tutje mekanikun që ndodhej në bokse, që sinjalizonte vendin ku duhej të ndalte piloti. Për fat të mirë asnjë dëmtim për mekanikun, që është ngritur menjëherë.

Hamilton ka kërkuar ndjesë për këtë incident dhe më pas ka vijuar provat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat