Pranvera Xhaferi e jashtëzakonshme, triumfon në Kampionatin e Kosovës në auto sllallom 

Formula 1

Pranvera Xhaferi e jashtëzakonshme, triumfon në Kampionatin e Kosovës në auto sllallom 

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 23:01
Pranvera Xhaferi e jashtëzakonshme, triumfon në Kampionatin e Kosovës në auto sllallom 

Me dy gara në konkurrencën e femrave dhe po aq në konkurrencën e meshkujve, të cilat u mbajtën të dielën në Sllatinë, ka përfunduar Kampionati i Kosovës në automobilizëm për disiplinën auto sllallom.

Shpejtësi, teknikë, përqendrim, por edhe guxim u tregua nga garuesit, ndërsa përkushtim i madh edhe nga skuadra organizative e FASK-ut, duke e përfunduar edhe këtë kampionat në mënyrën më të mirë të mundshme.

Në gatën e tretë të kampionatit (e para për sot), Pranvera Xhaferi u rendit e para, e pasuar nga Ermira Topalli e Arjeta Rysha.

Image

Të njëjtat garuese, por me renditje të ndryshme, në podiumin e fitueseve u gjendën edhe në garën e katërt (e dyta e së dielës).

Këtë herë e para u rendit Arjeta Rysha, para Pranvera Xhaferit e Ermira Topallit.
Rivalitet i madh u tregua edhe në konkurrencën e meshkujve. 

Në garën e tretë të kampionatit të sivjetmë (e para për sot), në tri pozitat e para u renditën: Valon Jaha, Leutrim Rexhepi e Amir Gashi.

Në garën e fundit, Leutrim Rexhepi ishte i pari, Valon Jaha i dyti, derisa podiumi i fituesve u plotësua nga Suhejb Vuqiterna.

Rezultatet:
Femrat – gara e tretë

1.Pranvera Xhaferi (Ferizaj – Golf VII) 01:56.996 
2.Ermira Topalli (Ferizaj – Golf V)  02:01.788   
3.Arjeta Rysha (Ferizaj – BMW) 02:03.660

Gara e katërt:
1.Arjeta Rysha (Ferizaj – BMW) 01:54.506
2.Pranvera Xhaferi (Ferizaj – Golf VII) 01:55.816
3.Ermira Topalli (Ferizaj – Golf V) 01:56.385

Meshkujt – gara e tretë
1.Valon Jaha (Prishtina RT - BMW) 01:53.372
2.Leutrim Rexhepi (Ferizaj – Golf III) 01:54.570
3.Amir Gashi (Prishtina RT – Suzuki) 01:59.151

Gara e katërt:
1.Leutrim Rexhepi (Ferizaj – Golf III) 01:48.773
2.Valon Jaha (Prishtina RT - BMW) 01:49.177
3.Suhejb Vuqiterna (Rahoveci – Golf II) 01:50.384

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat