Mercedes ‘fluturon’ në kualifikimet e Abu Dhabit në Formula 1 - Bota Sot
Mercedes ‘fluturon’ në kualifikimet e Abu Dhabit në Formula 1

Formula 1

E diel, 21 tetor 2018

Mercedes ‘fluturon’ në kualifikimet e Abu Dhabit në Formula 1

Më: 25 nëntor 2017 Në ora: 15:11

Valtteri Bottas në Mercedes do të niset i pari në garën për Çmimin e Madh të Abu Dhabit në Formula 1.

Pas tij do të jetë kolegu nga Mercedes dhe kampioni i botës, Lewis Hamilton. Sebastian Vettel në Ferrari do të niset nga pozita e tretë.

Kurse, Daniel Ricciardo në Red Bull kompleton radhën e dytë.

Kimi Raikonnen në Ferrarin tjetër është i pesti.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test