Formula 1: Në këto data zbulohen makinat e sezonit 2018 - Bota Sot
Formula 1: Në këto data zbulohen makinat e sezonit 2018

Formula 1

Formula 1: Në këto data zbulohen makinat e sezonit 2018

Më: 30 janar 2018 Në ora: 11:27
Ilustrim

Sezoni i ri i Formula 1 po vazhdon të marrë frymë, pasi shumica e kompanive i kanë zbuluar datat për shfaqjen e makinave.

Sipas faqes zyrtare të F1, WilliamRacing – do të jetë makina e parë që do të zbulohet më datën 15 shkurt.

Pas tij vjen, SauberTeam (20 shkurt), Renault (20 shkurt), Mercedes (22 shkurt), Ferrari (22 shkurt) dhe McLaren (23 shkurt).

Sezoni i ri i F1 pritet të filloj më 25 mars, ku nikoqir do të jetë Melbourne në Australi.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test