Prezantohet Red Bulli i ri RB14 - Bota Sot
Prezantohet Red Bulli i ri RB14

Formula 1

Prezantohet Red Bulli i ri RB14

Më: 19 shkurt 2018 Në ora: 11:43
Red Bulli

Skuadra e Red Bullit në Formula 1, zbuloi makinën e re RB14 që do të zbresë në pistë për garat e Botërorit të 2018-ës. Objektivi është të qenit kompetitivë me Mercedesin dhe Ferrarin për titullin kampion.

Adrien Newey duket se ka vendosur të mbajë disa sekrete, për të mos u dhënë shumë pika referime rivalëve të Red Bullit. Verstappen dhe Ricciardo janë gati për të zbritur në pistë për testet e para të sezonit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test