Brawn: Ky sezon do të jetë më tërheqës - Bota Sot
Brawn: Ky sezon do të jetë më tërheqës

Formula 1

Brawn: Ky sezon do të jetë më tërheqës

Më: 5 mars 2018 Në ora: 17:56
Brawn: Ky sezon do të jetë më tërheqës

Ajo që ka rëndësi në fund është të jesh kompetitiv deri në fund dhe këtë sezon të Formula 1, drejtori sportiv i makinës McLaren, Zak Brawn, shprehet se rivaliteti do të jetë më i madh. “Ky sezon do të jetë më tërheqës se ai i fundit, kjo është e sigurtë. Makinat janë më pranë njëra-tjetrës për sa i përket kohëve dhe kjo është një gjë e mirë. Nëse kostot për ndërtimin e një makine do të uleshin, atëherë edhe rivaliteti do të ishet më i madh, por njerëzit nuk e duan këtë gjë”, tha shefi i makinës britanike. Brawn shprehet se makina e re McLaren do të jetë mes pretendenteve për titull dhe se përvoja e Alonsos do të bëjë diferencën në gara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test