Ferrari dyshohet për mashtrim! - Bota Sot
Ferrari dyshohet për mashtrim!

Formula 1

Ferrari dyshohet për mashtrim!

Më: 24 maj 2018 Në ora: 17:54
Ferrari dyshohet për mashtrim!Ferrari

Ferrari akuzohet të ketë bërë lojë jo të drejtë me baterinë dhe tani akuzohet për mashtrim. Meqë skuadrat duhet të faktojnë vetë legalitetin e sistemeve të tyre sa herë që ka dyshime, në mënyrë që të mos bëhen gjëra të ndaluara, skuadra ka prezantuar një “software” të korrigjuar në ditën e parë të testeve të principatës. Tani duhet të vendosë FIA nëse ekipi i Vettel dhe Raikkonen, që këtë vit sidomos në xhirot kualifikuese ka bërë gjëra të papritura, do t’ia dalë pa u dënuar.

Prandaj këtë fundjavë Ferrari do të vëzhgohet me kujdes. Kjo konfirmon deklaratën e drejtorit të Mercedesit Niki Lauda, që është shprehur se ka diçka që nuk shkon me “kokëkuqen”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...