Hotit i vjen përkrahje e fuqishme edhe nga Gjermania

Gjermania

Hotit i vjen përkrahje e fuqishme edhe nga Gjermania

Nga: A.Zh Më: 31 dhjetor 2020 Në ora: 18:36
Avdullah Hoti

Kryesia e Degës së LDK-së në Gjermani, ka bërë të ditur se përkrah nominimin e Avdullah Hotit, si kandidat i LDK-së për kryeministër të Kosovës.

Në një reagim të dërguar në “Bota sot”, sekretari Isa Shabani, ka thënë se besojnë në Hotin dhe se ata do të kontribuojnë maksimalisht në fitoren e tij.

Reagimi:

Dega e LDK-së në Gjermani

Kryesia e Degës së LDK-së në Gjermani përkrah fuqishëm nominimin e dr. Avdullah Hoti - kandidat të LDK-së për Kryeministër. Besojmë se personaliteti i dr. Avdullah Hoti ngërthen të gjitha vlerat që e karakterizojnë partinë e Presidentit historik dr. Ibrahim Rugova. Dega jonë e LDK-së do të kontribuojë maksimalisht në fitoren e LDK-së dhe të Kryeministrit Hoti.

Kryesia e Degës së LDK-së

Sekretari

Isa Shabani

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat