Profesori i njohur rikthehet në LDK

Gjermania

Profesori i njohur rikthehet në LDK

Nga: Maxhun Smajli Më: 12 maj 2021 Në ora: 19:06
Pamje nga mbledhja

Si shprehje e një shpirti të madh njerëzor, atdhetari dhe intelektuali i njohur, Prof. Mustafë Lulaj, ka vendosur të kthehet prap në mesin e bashkëveprimtarëve të tij, besnikë të LDK-së.

Njoftimin për tërheqje të dorëheqjës së publikuar ditë më parë dhe kthimin  në radhët e LDK-së, të, Prof. Mustafë Lulajt, kryesia e Nëndegës së LDK-s, në Bavari, krahu i Dr. Ibrahim Rugovës, e mirëpriti me gëzim të madh.

“Interesi i Nëndegës tonë, në Bavari, krahu i Dr. Rugovës, është që brenda LDK-së të ketë njerëz me vlera atdhetare e intelektuale të kalibrit të, Prof. Lulajt.

Të tillët janë vlerë për LDK-në dhe kombin në përgjithsi. Me ju, Profesor, Nëndega e Hessenit do ketë emër. Kryesia e Degës për Gjermani, ka vlerë, ndërsa për Nëndegën tonë, mburrje që ju kemi prapë në radhët e LDK-së”, u shprehën anëtarët e Kryesisë së Nëndegës së LDK-s, në Bavari, krahu i Dr. Rugovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat