Organizohet Akademi përkujtimore për heronjtë e Kombit Sali Çekaj dhe Agim Ramadani, në Bavari

Gjermania

Organizohet Akademi përkujtimore për heronjtë e Kombit Sali Çekaj dhe Agim Ramadani, në Bavari

Më: 22 prill 2022 Në ora: 20:12
Osman Ferizi

Nëndega e Bavarisë së Epërme si organizatore e Akademisë përkujtimore për heronjtë e Kombit Sali Çekaj dhe Agim Ramadani, nën patronatin e Degës dhe në bashkëpunim me Shoqaten kulturore “Sali Çekaj”, ju fton që të merrni pjesë sa ma masovikisht për ti nderuar koloset të lirisë.

Pjesëmarres të kësaj Akademie: Ish ushtaraku i lartë kol. EDUARD ABAZI nga Tirana që ishtë pjesë e grupit të Min. Mbrojtjes së RSh qê i stërviren dy grupet Guerile të vitit 1991( S. Çekaj, A. Jasharin, Z. Pajazitin, A. Hoxhen, I. Kodren….

Poashtu ish luftetari i Koshares-dy here i plagosur, ushtari besnik i heroit Sali Çekaj- XAJË QELAJ, bashkeveprimtar të Salihut, aktori i mirënjohur QUN LAJQI, familja Çekaj, familje të dëshmorëve, fëmijet e Shoqates!

Data e mbajtjes: 24.04.2022, nga ora 12.30

Adresa: Toni-März-Str. 25 82140 Olching.

Mos ti harrojmë heronjtë - Ata janë LIRIA dhe vetë HISTORIA! Ju mirëpresim në Minhen.

Në emer të nëndegës kryetari Mag. sc. Ing. R. Nikçi Kryetari i Deges së LDK-se - Osman Ferizi. 22.04.2022. Për info: 0177 2139482. 015150982506

Mirë se vini!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat