Haziri apelon për vaksinim dhe respektim të masave

Gjilani

Haziri apelon për vaksinim dhe respektim të masave

Më: 1 tetor 2021 Në ora: 19:45
Lutfi Haziri

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se rastet e reja me COVID-19 po vazhdojnë të ulen dhe se aktualisht janë 74 raste aktive. Tutje ai ka apeluar te qytetarët që të vazhdojnë t’i respektojnë masat anti-COVID dhe të vaksinohen.

“Në ditën e 545-të ku po i vazhdojmë angazhimet për parandalimin e përhapjes së COVID-19, shënojmë një ditë mirë ku ulja e rasteve aktive në bie 74. Apeloj qytetarët që të vazhdojnë t’i respektojnë masat kundër COVID-19 të Qeverisë së Republikës. Janë dy hapa të mëdhenj që ne kemi bashkëpunuar këto ditë të gjata, kujdesi me bartje të maskave e distancës sociale dhe preventiva nëpërmjet vaksinimit. Me këtë rast, iu shpreh ngushëllime 198 familjeve të cilët kanë humbur më të dashurit e tyre”, ka thënë Haziri.

Nëpërmjet një njoftimi për media nga zyra për infromim e Komunë së Gjilanit bënë të ditur se 73,429 gjilanas janë vaksinuar deri më tani

“Nga 27445 mostra, 9789 qytetarë kanë rezultuar pozitivë, 9517 janë shëruar, 198 persona e kanë humbur betejën, 74 raste janë aktive, 73429 deri tani janë vaksinuar, të hospitalizuar janë 7 pacientë, ndërkaq 14 mostra janë në pritje për rezultat.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat