Serrat e dëmtuara, nxënësit pa praktikë, komuna hesht

Gjilani

Serrat e dëmtuara, nxënësit pa praktikë, komuna hesht

Nga: Faton Mehmeti Më: 11 tetor 2021 Në ora: 22:08
Foto ilustrim

Shkolla profesionale “Jonuz Zejnullahu” në Viti vazhdon të ballafaqohet me probleme shumë të rënda në sferën e të bërit praktikë. Konkretikisht nxënësit e profilt të tekologjisë ushqimore ku duhet të bënin praktikën, në mungesë të kushteve ata nuk po e bëjnë fare.

Mësimdhënësit e kësaj shkolle thonë se gjendja e mjerueshme e serrrave është që katër vjet, mirëpo askush nga organet kompetente nuk kanë bërë diçka në këtë drejtim.

Lidhur me këtë shqetësim të profesorëv, nxënësve dhe prindërve, kontaktuam drejtorin e arsimit në komunën e Vitisë, z.Basri Aliu, i cili nuk ka kthyer akoma përgjigje për këtë problem.

Indinjata është shumë e madhe tek nxënsësit të cilët mbarojnë një gjeneratë të tërë në drejtimin e teknologjisë ushqimore dhe asnjë ditë nuk bëjnë praktikë, për shkak të mos intervenimit të organeve komunale për të sanuar këtë gjendje që është shumë e rëndësishme për nxënësit e kësaj shkolle.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat