“Votohet vota” në Gjilan, qytetari ankohet se dikush votoi në emër të tij

Gjilani

“Votohet vota” në Gjilan, qytetari ankohet se dikush votoi në emër të tij

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 11:39
Foto ilustrim

Qytetarët nga të gjitha komunat po shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të votuar në zgjedhjet lokale që po mbahen sot në vend.

Një parregullsi është raportuar në komunën e Gjilanit ku një qytetar ka bërë të ditur se dikush kishte votuar në emrin e tij, ndërsa atij i është thënë se mund të votojë me kusht.

“Po kam votuar. E kam një ankesë, dikush kishte votuar në emrin tim e mua ma bën votën me kusht. Ku me u drejtua tash? Quhem Riza Zeneli“.

“Kishte votuar dikush në emrin tim, më tha ti mundesh me votua me kusht, tash kujt me iu drejtua unë? Nuk e di a numërohet ajo votë a nuk numërohet”, ka thënë ai për T7.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat