Kaq persona kanë votuar deri tani në Gjilan

Gjilani

Kaq persona kanë votuar deri tani në Gjilan

Nga: A.M. Më: 17 tetor 2021 Në ora: 14:43
Qendra e votimit

Sot në Kosovë po zhvillohet procesi zgjedhor.

Përkundër, që në zgjedhjet e parakohshme numri i qytetarëve të cilët dolën në zgjedhje ishte i lartë, një e gjë e tillë nuk po ndodhë në zgjedhjet lokale.

Deri në orën 13:00 kanë votuar 154 mijë e 872 qytetarë.

Kurse, në qytetin e Gjilanit të drejtë vote kanë 101.062 qytetarë, shkruan “Bota sot”.

Deri më tani kanë votuar vetëm 7.099 për qind.

Image
Votimi

 

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat