Haziri ngushëllon familjen Berisha

Gjilani

Haziri ngushëllon familjen Berisha

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 22:30
Lutfi Haziri

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka ngushëlluar familjen Berisha dhe komunitetin artistik, me rastin e ndarjes nga jeta të regjisores së njohur, Burbuqe Berisha.

Në telegram, thuhet:

“E nderuara familje Berisha,

Me pikëllim të thellë e mora lajmin për ndarjen e papritur nga jeta të regjisores së njohur kosovare, Burbuqe Berisha.

Me Buqen e kam pasur rastin të bashkëpunojë gjatë kohës sa isha ministër i Kulturës derisa ajo ishte drejtoreshë e Teatrit Kombëtar dhe do ta kujtoj gjithmonë si profesioniste të jashtëzakonshme, e cila punoi deri në frymën e fundit për artin dhe komunitetin artistik.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes, komunitetit artistik, miqve e farefisit.

Lamtumirë, Buqe!”, thuhet në telegramin e kryetarit Haziri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat