AAK-ja e pa “fat” në Gjilan, vetëm më 2 përfaqësuesë në Kuvendin komunal

Gjilani

AAK-ja e pa “fat” në Gjilan, vetëm më 2 përfaqësuesë në Kuvendin komunal

Nga: A.M. Më: 27 tetor 2021 Në ora: 23:15
AAK

Në zgjedhjet lokale të mbajtura më 17 tetor, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) mori gjithsej 90 mijë e 708 vota.

Ajo u rëndit si partia e katërt në zgjedhje. 

Përkundër kësaj, kjo parti nuk pati aq “fat” në Gjilan, shkruan “Bota sot”.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, në Kuvendin Komunal të Gjilanit do t`i ketë vetëm dy përfaqësues.

Nazim Gagica i cili ishte kandidat i Aleancës për Ardhmërinë e  Kosovës për Gjilan, nuk arriti që t`i fitoj zgjedhjet.

Por, të paktën Gagica do të jetë përfaqësues i AAK-së në Kuvendin komunal.

Ndërkaq, përfaqësuesja e dytë e AAK-së është Ardita Ukshini.

Ukshini kandidojë për herë të parë në këto zgjedhje dhe arriti që të bëhet përfaqësuesja e AAK-së në asamblenë e Gjilanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat