Hyseni bën homazhe te varrezat e dëshmorëve

Gjilani

Hyseni bën homazhe te varrezat e dëshmorëve

Më: 30 dhjetor 2021 Në ora: 15:05
Homazhet

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, së bashku me Organizatën e Veterantëve të Luftës së UÇK-së, ka bërë sot homazhe te varrezat e dëshmorëve, në shënim të Ditës së Veteranit.

Kryetari Hyseni ka konfirmuar me këtë rast thellimin e bashkëpunimit me shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së.

“Në Ditën e Veteranit së bashku me OVL UÇK ne kemi dalë që të nderojmë këtë ditë të shënuar, ndërkaq vendi për ta shënuar këtë janë varrezat e dëshmorëve, ku prehen ata që kanë dhënë gjithçka për vendin e për qytetin tonë.

Një nderim i tillë na nderon edhe neve si Komunë dhe mua si kryetar i Komunës. Konfirmoj se bashkëpunimi ynë me shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së do të thellohet edhe më shumë gjatë viteve në vijim”, ka thënë kryetari Hyseni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat