Hyseni zhvillon takime OVL e UÇK-së, zjarrfikësit vullnetarë dhe disa nga drejtoritë komunale

Gjilani

Hyseni zhvillon takime OVL e UÇK-së, zjarrfikësit vullnetarë dhe disa nga drejtoritë komunale

Më: 30 dhjetor 2021 Në ora: 16:06
Pamje nga takimi

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka zhvilluar takime të ndara koordinimi për realizimin e projekteve të përbashkëta me OJQ Pema, zyrën rajonale të OSBE-së, klubin rotarian “Gjilani”, OVL e UÇK-së, zjarrfikësit vullnetarë dhe disa nga drejtoritë komunale, përkatësisht Drejtorinë e Administratës, Drejtorinë e Shërbimeve Publike, Drejtorinë e Inspekcionit, Drejtorinë e Zhvillimit Ekonomik, Drejtorinë për Buxhet dhe Financa, Drejtorinë për Gjeodezi, Kadastër dhe Pronë si dhe Drejtorinë e Bujqësisë, ku është njoftuar nga afër me stafin, projektet dhe proceset aktuale të punës.

Kryetari Hyseni ka thënë se koordinimi dhe vazhdimi i punëve është i rëndësishëm për nevojat e qytetit, sikurse edhe bashkëpunimi me të gjitha organizatat për të mirën e përgjithshme.

“Kërkesat e komunitetit janë të shumta, prandaj angazhimi është detyrim për të gjithë.

Bashkëpunimi, pa interesa e dallime, është çelësi drejt zhvillimit e mirëqënies për të gjithë”, ka thënë kryetari Hyseni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat