Hyseni i siguron QKMF-së në Gjilan aparatin e momagrafisë

Gjilani

Hyseni i siguron QKMF-së në Gjilan aparatin e momagrafisë

Më: 5 janar 2022 Në ora: 18:59
Pamje nga takimi

Gjilani shumë shpejt do ta ketë aparatin e përhershëm të mamografisë, një pajisje kjo mjekësore shumë e nevojshme për shëndetin e grave, e cila shërben për diagnostikimin e hershëm të kancerit të gjirit.

Kryetari i Komunës, Alban Hyseni ka nënshkruar sot marrëveshje me Organizatën Islamic Relief Kosova për sigurimin e aparatit të mamografisë.

"Sot kemi arritur memorandum bashkëpunimi ndërmjet Komunës së Gjilanit dhe Organizatës Islamic Relief Kosova dhe së shpejti do të sjellim aparaturën e mamografisë. Këtë shërbim, banorët e Gjilanit do të kenë mundësinë ta kryejnë në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare.

Ne u dakorduam që bashkëpunime të këtilla të rëndësishme për komunitetin të ketë edhe në të ardhmen”, ka thënë kryetari Hyseni

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat