Këta janë drejtorët e PDK-së në Komunën e Gjilanit

Gjilani

Këta janë drejtorët e PDK-së në Komunën e Gjilanit

Më: 26 janar 2022 Në ora: 22:54
Alban Hyseni

Partia Demokratike e Kosovës tashmë ka përzgjedhur emrat për pozitën e nënkryetarit të komunës së Gjilanit dhe për katër drejtori, të cilat i takojnë pas marrëveshjes së arritur me Lëvizjen Vetëvendosjen.

Mediumi merr vesh se drejtor i Buxhetit dhe Financave është emëruar Riad Rashiti, ndërsa në pozitën e nënkryetares së komunës është emëruar Leonora Bunjakun.

Bajram Isufi është emëruar drejtor i Bujqësisë dhe Pylltarisë, Azize Ramadani drejtoresh e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale dhe Enver Shabani, drejtor i Zhvillimit Ekonomik.

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Hyseni, ka fituar komunën e Gjilanit në raundin e dytë të zgjedhjeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat