Komuna e Gjilanit shpërndan fidane të arrës për 20 fermerë

Gjilani

Komuna e Gjilanit shpërndan fidane të arrës për 20 fermerë

Më: 15 mars 2022 Në ora: 16:18
Komuna e Gjilanit shpërndan fidane të arrës për 20 fermerë

Drejtoria e Bujqësisë në Gjilan ka subvencionuar sot 20 fermerë me fidane të arrës, në ngjarjen ku mori pjesë nënkryetarja e Komunës, Leonora Morina – Bunjaku dhe drejtori i Bujqësisë, Bajram Isufi.

Njoftimi:

Nënkryetarja Morina Bunjaku është shprehur se përkrahja e Komunës për fermerët do të jetë e vazhdueshme sepse mbështetja ndaj tyre përkthehet me zhvillimin ekonomik, mirëqenie të qytetarëve dhe motivim për t’u marrë me bujqësi.

Kurse, drejtori i Bujqësisë në Gjilan, Bajram Isufi, ka bërë të ditur se janë shpërndarë fidane për 20 fermerët të cilët i kanë plotësuar kushtet për sipërfaqe nga 0.40 deri në 1 hektar, ndërsa totali është 15 hektarë e 3570 fidane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat