Në Gjilan shpërndahen pako ushqimore për famlijet me asistencë sociale

Gjilani

Në Gjilan shpërndahen pako ushqimore për famlijet me asistencë sociale

Nga: A.SH Më: 16 prill 2022 Në ora: 17:06
Alban Hyseni

Në Komunën e Gjilanit janë shpërndarë 200 pako ushqimore për 200 familje me asistencë sociale.

Këtë e bëri të ditur kryetari Alban Hyseni i cili falënderoi të gjithë donatorët për një inciativë të tillë.

Postimi në Facebook:

Ne tashmë kemi ndërtuar bashkëpunim të mirë me organizatën Islamic Relief Kosova. Në saje të këtij bashkëpunimi do të jetësojmë projekte në interes të qytetarëve të Gjilanit.

200 pako ushqimore u shpërndanë sot nga Islamic Relief për 200 familje me asistencë sociale.

Falenderojmë donatorin Islamic Relief dhe përfaqësuesen Albulena Gashi Hajrullahu, për ndihmën e vazhdueshme për Komunën e Gjilanit. Bashkëpunimin me këtë organizatë, do ta thellojmë edhe më shumë në të ardhmen edhe në fusha të tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat