Shkollat e mesme në Gjilan s’e përfillin thirrjen e kryetarit, vazhdojnë grevën

Gjilani

Shkollat e mesme në Gjilan s’e përfillin thirrjen e kryetarit, vazhdojnë grevën

Më: 5 shtator 2022 Në ora: 14:24
Foto ilustrim

Në tri shkollat e mesme në Gjilan është duke vazhduar greva.

Klankosova.tv merr vesh se në Shkollën e Mesme Teknike “Mehmet Isai”, atë Ekonomike “Marlin Barleti” e atë të Mjekësisë “Dr. Asllan Elezi”, greva nuk është ndalur, përkundër thirrjeve të kryetarit të komunës, Alban Hyseni.

Thirrja për kthim në shkolla dhe ndërprerje të grevës u bë nga katër kryetarët e komunave të cilat i udhëheq Lëvizja Vetëvendosje.

Ndërsa, Drejtoria e Arsimit në Podujevë dje ka njoftuar se mësimi në të gjitha shkollat e kësaj komune do të nis që nga dita e hënë, respektivisht sot.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat