Alban Hyseni zgjidhet kryetar i LVV-së në Gjilan

Gjilani

Alban Hyseni zgjidhet kryetar i LVV-së në Gjilan

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 09:57
Alban Hyseni

Lëvizja Vetëvendosje në Gjilan ka zgjedhur Alban Hysenin në pozitën e kryetarit të qendrës.

Sipas njoftimit të qendrës, në krye të organizatës së Grave të LVV-së është zgjedhur Arijeta Rexhepi.

Ndërkaq, LVV-ja bëri të ditur se Genc Halimi do të drejtori organizatën e rinisë në Gjilan.

Njoftimi i plotë:

Lëvizjes VETËVENDOSJE! – Qendra në Gjilan ka përfunduar suksesshëm procesin e brendshëm zgjedhor, me ç’rast falenderon të gjithë anëtarët dhe aktivistët për angazhimin e tyre dhe pjesëmarrjen e tyre në zgjedhjet e brendshme të organizatës tonë.

Një proces demokratik, transparent dhe gjithpërfshirës, ashtu sikurëse e ka karakterizuar gjithnjë Lëvizjen VETËVENDOSJE!.

Njoftojmë të gjithë qytetarët e komunës tonë, anëtarët, aktivistët dhe simpatizantët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! se përgjatë këtij procesi zgjedhor, përmes parimit një anëtar – një votë, janë zgjedhur pozicionet drejtuese të qendrës tonë, si në vijim:

Kryetar i qendrës është zgjedhur, Alban Hyseni.
Kryetare e GVV në qendër është zgjedhur, Arijeta Rexhepi.
Kryetar/e i/e RVV në qendër është zgjedhur, Genc Halimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat