Aliu: Autostrada e Gjilanit së shpejti realitet, kanë përfunduar mbi 70 për qind të punimeve

Gjilani

Aliu: Autostrada e Gjilanit së shpejti realitet, kanë përfunduar mbi 70 për qind të punimeve

Më: 14 korrik 2023 Në ora: 15:52
Gjilani

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës Liburn Aliu ka bërë të ditur se kanë përfundur mbi 70 për qind të punimeve në Autostradën e Gjilanit.

Ndërsa ka pohuar se kjo autostradë së shpejti do të bëhet realitet.

“Paralelisht, po zhvillohen punime në të 8 (LOT-et) e kontratave ekzistuese, ku po punohet maksimalisht për Finalizimin e Autostradës.

 Autostrada e Gjilanit shumë shpejtë do të bëhet realitet, për ta gëzuar të gjithë qytetarët e vendit dhe të rajonit”, ka thënë Aliu.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat