U nis për Zvicër me pasaportë që dyshohet se s’ishte e tij, ja çka i bëri policia

Kronikë e zezë

U nis për Zvicër me pasaportë që dyshohet se s’ishte e tij, ja çka i bëri policia

Më: 23 janar 2022 Në ora: 09:51
Foto ilustrim

Policia ka ndaluar një person i cili ishte nisur për Zvicër me pasaportë që dyshohet se s’ishte e tij.

Udhëtimin e kishte nisur me një autobus.

“Njësitë policore gjatë kontrollit të dokumenteve të udhëtimit të  pasagjerëve të një autobusi i cili ishte duke udhëtuar nga Kosova në drejtim të Zvicrës, kanë konstatuar se një i dyshuar mashkull kosovar ka prezantuar një pasaportë e cila dyshohet se nuk ishte e tij”, thuhet në raportin e policisë.

Bëhet e ditur se me urdhër të prokurorit pasaporta është konfiskuar, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat