​Serbi ndalohet nga Policia me 12.665 euro dhe 363.080 dinar

Kronikë e zezë

​Serbi ndalohet nga Policia me 12.665 euro dhe 363.080 dinar

Më: 21 maj 2022 Në ora: 00:23
Foto ilustrim

Patrulla policore kufitare pran brezit kufitar në Jarinjë, sot ka ndaluar një veturë të cilën e drejtonte një person shtetas i Serbisë.

Gjatë kontrollit janë gjetur 12.665 euro dhe 363.080 dinar (valutë e Serbisë), të holla këto të pa deklaruara. 

Sipas Policisë, për rastin është njoftuar prokurori kujdestar dhe rasti me parat i është dorëzuar Doganës së Kosovës për procedura të mëtejme.

Hetimet vazhdojnë në ditët në vijim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat