​Sulmohet polici, arrestohet i dyshuari

Kronikë e zezë

​Sulmohet polici, arrestohet i dyshuari

Më: 22 maj 2022 Në ora: 11:30
Foto ilustrim

Një person është arrestuar mbrëmë në Prishtinë, pasi që i njëjti e ka sulmuar fizikisht një zyrtar policor me ç’rast i ka shkaktuar lëndime trupore.

Viktimës i është ofruar trajtim mjekësor. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Po në Prishtinë, është arrestuar një person, pasi që i njëjti gjatë pranimit të në tikete kundërvajtje, duke mos zbatuar urdhëratë i ka penguar zyrtarët policor në kryerje të detyrës zyrtare.

Pas intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit, është liruar në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat