​Ndalohet një rus në pikën kufitare Kullë, i sekuestrohen 10 mijë dollarë amerikan dhe dy mijë euro

Kronikë e zezë

​Ndalohet një rus në pikën kufitare Kullë, i sekuestrohen 10 mijë dollarë amerikan dhe dy mijë euro

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 10:32
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se në pikën kufitare Kullë, ka ndaluar një shtetas rus.

Ndalimi i tij ka ndodhur mbrëmë rreth orës 20:10.

I dyshuari i cili ishte duke drejtuar veturën me targa të huaja, është ndaluar për kontroll në vijën e dytë dhe se gjatë kontrollit në një çantë i janë gjetur dhe sekuestruar 10.000 dollarë amerikan dhe 2000 euro.

I dyshuari nuk i kishte deklaruar mjetet monetare.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti t’iu dorëzohet Doganës së Kosovës për procedura të mëtutjeshme.

Rasti është inicuar si mosdeklarim i mjeteve monetare.

“SPK Kull, 27.09.2022 – 20:10. Raportohet se i dyshuari mashkull, shtetas rus, i cili ishte duke drejtuar veturën me targa të huaja, është ndarë për kontroll në vijën e dytë dhe se gjatë kontrollit në një çantë e cila ishte në bagazhin e veturës janë gjetur dhe sekuestruar 10.000 (dhjetë mijë) dollar amerikan dhe 2000 (dy mijë) euro pasi që i dyshuari nuk i kishte deklaruar mjetet monetare. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti t’iu dorëzohet Doganës së Kosovës për procedura të mëtutjeshme”, njofton policia kufitare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat