Voziti 110 km/h në zonën me kufizim shpejtësie 40, gjobitet me 500 euro dhe një vit ndalim vozitjeje

Kronikë e zezë

Voziti 110 km/h në zonën me kufizim shpejtësie 40, gjobitet me 500 euro dhe një vit ndalim vozitjeje

Më: 20 mars 2023 Në ora: 08:53
Foto e publikuar nga Policia

Policia ka identifikuar personin që voziti veturën me shpejtësi 110 km/h në një zonë 40 km/h në Vushtrri.

Ai është gjobitur me 500 euro, pesë pika negative, si dhe një vit ndalim të drejtimit të automjetit.

“Identifikohet kundërvajtësi i cili në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 40 km/h, drejton automjetin me shpejtësi prej 110 km/h.

Njësia e Trafikut në kuadër të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Mitrovicën e Jugut, gjatë kontrollit të trafikut rrugor në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë në segmentin rrugor zona Vushtrri, gjatë matjes së shpejtësisë me radar ka identifikuar një veturë e cila ishte duke zhvilluar shpejtësi prej 110 km/h në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 40 km/h”, thuhet në njoftimin e policië.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat