Dhunë në familje: Burri rrah brutalisht gruan dhe vajzën e tij 32-vjeçare

Kronikë e zezë

Dhunë në familje: Burri rrah brutalisht gruan dhe vajzën e tij 32-vjeçare

Më: 28 maj 2023 Në ora: 07:42
Foto ilustrim

Numri i rasteve të dhunës në familje në vendin tonë ka marrë përmasa shqetësuese. Çdo ditë raportohen raste ku viktima zakonisht janë gratë dhe vajzat që përjetojnë dhune psikike e fizike nga bashkëshortët e tyre dhe anëtarët tjerë të familjes.

Një rast i tillë ka ndodhur dje në një familje në fshatin Xërxë të Rahovecit, ku kryefamiljari dyshohet se ka rrahur bashkëshorten dhe vajzën e tij.

Mësohet se si pasojë e dhunës së përjetuar, gruaja bashkë me vajzën 33-vjeçare kanë kërkuar ndihmën e Policisë, duke e denoncuar atë që kishte ndodhur në shtëpinë e tyre.

Bazuar në dëshminë e viktimave, 54-vjeçari ka ushtruar dhunë psikike dhe fizike, duke iu shkaktuar shqetësim e frikë të madhe.

Si rezultat i denoncimit, i dyshuari është arrestuar dhe i njëjti është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh dhe ai do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Dhunë në familje’.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat