Policia kontrollon shtëpinë dhe veturën e dy të dyshuarve në Prishtinë, tregon se çka gjeti

Kronikë e zezë

Policia kontrollon shtëpinë dhe veturën e dy të dyshuarve në Prishtinë, tregon se çka gjeti

Më: 26 shkurt 2024 Në ora: 09:13
Foto ilustrim

Dje Policia e Kosovës ka zhvilluar kontroll në shtëpinë dhe veturën e dy të dyshuarve.

Si prova janë gjetur dhe konfiskuar: një sasi me substancë te dyshuar narkotike e llojit marihuanë dhe 35 copë fishekë kalibri-7.65 mm.

Njëri nga të dyshuarit është arrestuar dhe më pas është liruar në procedurë të rregullt.

“POSEDIM I PAAUTORIZUAR I NARKOTIKËVE & Armëmbajtje pa leje- Prishtinë / 25.02.2024-21:50.  Gjatë kontrollit në shtëpinë dhe veturën e dy të dyshuarve meshkuj kosovarë,  si prova materiale janë gjetur dhe konfiskuar: një sasi me substancë te dyshuar narkotike e llojit marihuanë dhe 35 copë fishekë kalibri-7.65 mm. Njëri nga të dyshuarit është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit,  është liruar në procedurë të rregullt. Rasti ne procedure hetimore.”

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat