MKRS ndan sot çmimin "Anton Çetta"

Kultura

MKRS ndan sot çmimin "Anton Çetta"

Më: 18 janar 2021 Në ora: 06:09
"Anton Çetta"

Sot në ambientet e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës, në Prishtinë, Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, do të ndajë çmimin vjetor “Anton Çetta”.

Ky çmim është caktuar në fund të vitit të kaluar në fushën e trashëgimisë kulturore nga Qeveria e Kosovës.

Madje ky çmim dhe jepet për herë të parë.

Ngjarja do të mbahet në ambientet e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës, ora 11:00.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat