32 vjet më vonë, Murphy kthehet në “Coming 2 America”

Kultura

32 vjet më vonë, Murphy kthehet në “Coming 2 America”

Më: 1 mars 2021 Në ora: 07:44
Eddie Murphy

Akeem dhe Semmi janë bashkuar përsëri pas më shumë se tri dekadash me “Coming 2 America”, vazhdimi i filmit origjinal dhe ylli Eddie Murphy mezi pret që fansat ta shohin.

“Mendoj se doli me të vërtetë mirë. Dhe jam thjesht i ngazëllyer që njerëzit do ta shikojnë atë. Nuk mendoj se ka pasur ndonjëherë një film me vazhdim, ku pjesa e dytë e filmit ka dalë 32 vjet më vonë”, ka thënë Murphy.

“Pra, ne bëmë diçka që nuk është bërë kurrë. Dhe unë jam i emocionuar që njerëzit do ta shikojnë”.

Vazhdimi i filmit “Coming 2 America” të vitit 1988 paraqet Akeem (Murphy) dhe Semmi (Hall) gjersa kthehen në Amerikë, pasi e kishin kuptuar se Murphyt i lindi një djalë, duke shpresuar ta kthente atë në kombin imagjinar afrikan Zamunda si trashëgimtar i ligjshëm i fronit. Shumica e anëtarëve origjinalë të ekipit u kthyen për pjesën e dytë, së bashku edhe me shumë fytyra të reja.

“Ka qenë koha e duhur pasi shumica e njerëzve janë akoma këtu dhe ne ishim në gjendje ta realizonim atë. Për James Ear Jones, na duhej të xhironim pjesët e tij veçmas - nuk mund të udhëtonte, kështu që kishim për t’i xhiruar pjesët e tij në New Jork”, ka thënë Murphy.

“Një nga shfaqjet e shkëlqyera në këtë film, mendoj se njerëzit do ta duan Wesley Snipes. Dhe nëse nuk gaboj, ishte folur se Wesley do të ishte në të parin. Kështu që më në fund e morëm të mrekullueshmin Wesley Snipes për ta bërë pjesë të këtij filmi”, ka shtuar Hall.

Murphy, një legjendë e gjallë, gjithashtu është një nga më të mirët e komedisë të të gjitha kohërave, pasi shumë njerëz nga industria e filmit ia kanë dhënë meritat se ka qenë frymëzim i karrierës së tyre.

“Është mirë, është bukur. Është bukur që komikët më të rinj ose komikët e brezit pas jush e vlerësojnë atë që keni bërë dhe frymëzoheni nga ajo. Kjo është një ndjenjë e mrekullueshme. Sidomos kur është dikush qesharak. Sidomos kur është dikush qesharak”, ka thënë Murphy.

“Coming 2 America” publikohet më 5 mars në Amazon Prime.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat