MKRS shpërndan libra për të gjitha bibliotekat komunale

Kultura

MKRS shpërndan libra për të gjitha bibliotekat komunale

Më: 3 mars 2021 Në ora: 06:12
Ilustrim

Sot në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) do të organizojë ceremoninë e shpërndarjes së librave të botuar dhe të blerë me financimin e Departamentit të Kulturës të ministrisë së Kulturës.

Shpërndarja do të bëhet për të gjitha bibliotekat komunale të Republikës së Kosovës.

Në ceremoni do të marrë pjesë edhe Ministrja Dumoshi.

Ngjarja mbahet tek Biblioteka Kombëtare e Kosovës, ora 11:00.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat