Lamturmirë, miku im i dashur, Ridvan Hoxha!

Kultura

Lamturmirë, miku im i dashur, Ridvan Hoxha!

Nga: Haki Latifi Më: 21 prill 2021 Në ora: 13:44
Ridvan Hoxha dhe Haki Latifi

„Kur dëgjoj që vdes në botë, një njeri i vendit tim, jam në zemer i pikëlluar, se vdes një copë e shpirtit tim.“ Ibrahim Rugova

Ngushëllime të sinqerta familjes për humbjen e jetës së profesorit të nderuar, të dashur e shëmbullor, të intelektualit me fymë të lartë atdhedashurie!

Parajsa është vendi yt, rri i qetë aty, se e ke bërë detyrën tënde si asnjë tjetër karshi të gjithëve. Edhe ndaj Atdheut, që nuk ta dijti asnjë herë për ato që ke bërë ti për Të, të të nderonte siç e meritoje!

I qetë në atë botë, La Rid, ashtu siç ishe edhe në këtë botë të trazuar!

Ngushëllime, kolegëve dhe gjithë bashkëveprimtarëve!

Shpirti Yt i dlirë, u prehtë në Parajsë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat