13 vjeçari i marrosur pas këngës popullore, talentin e tij e shpreh në dasma

Kultura

13 vjeçari i marrosur pas këngës popullore, talentin e tij e shpreh në dasma

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 09:08
Renis Domi

Renis Domi është djali më i ri, që është bërë pjesë e botës së muzikës popullore. Ai është vetëm 13-vjeç dhe këndon në dasma si i ftuar special.

I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, Renisi tregoi gjithçka nga bashkëpunimet me emrat e njohur deri te këngët që ka bërë pjesë të repertorit të tij.

Shkoj si i ftuar special ose surprizë e çiftit. Kam bërë mbi 10 dasma këtë verë. Këndoj edhe nëpër lokale shpeshherë.

Deri tani kam bashkëpunuar me shumë të famshëm, si për shembull me Mandi Nishtullën. Ndërsa Stine është producenti i këngëve të mia. 

Unë këndoj këngët e mia dhe të tjera. Unë i këndoja të dyja krahinat, por më shumë nga veriu se jam nga Kukësi.

Nga i gjithë fisi vetëm unë kam dal këngëtar, nuk ka asnjë tjetër”, u shpreh Renisi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat