Histori e përgjakur

Kultura

Histori e përgjakur

Nga: Adem Bytyçi Më: 24 mars 2022 Në ora: 17:16
Adem Bytyçi

Në plehrat e historisë

t ‘miteve t ‘marrëzisë

vriten pa mëshirë

shpirtrat e lirisë.

 

Histori e përgjakur

njerëz që jetojnë t'vdekur

t'vdekurit jetojnë t'gjallë

kjo Botë rrokulliset nga njerëz t'marr.

 

N'shpirtrat e të vdekurave

dëgjohet një zë!

O ju njerëz t'gjallë!

Ruana ndërgjegjen nga këta njerëz t'marr.

 

Histori e përgjakur

Nga shpirtrat t'vrarë

Lule t ‘venitura mbi supe t'kësaj Bote

nga njerëz t'marr.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat