​“Eskadronët e vdekjes” promovohet sot në Prishtinë

Kultura

​“Eskadronët e vdekjes” promovohet sot në Prishtinë

Më: 16 maj 2022 Në ora: 07:14
​“Eskadronët e vdekjes”

Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur” sot në orën 12:00 do të promovojë romanin “Eskadronët e vdekjes - kronikë e një kasaphane” i autorit Bardhyl Mahmuti, i cili bazohet në ngjarje të vërteta lidhur me gjenocidin në Kosovë.

Romani është i bazuar në ngjarje të vërteta dhe është botuar me rastin e shënimit të Ditës së Gjenocidit në Kosovë, më 15 janar 2021.

Për shkak të gjendjes së krijuar nga pandemia, promovimi i kësaj vepre po bëhet tash në vende të ndryshme. Promovimi i këtij libri më herët është bërë në Zvicër, në mars të këtij viti.

Promovimi bëhet në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës në Prishtinë. Një prezantim i tillë, në prani të autorit, do të mbahet edhe në Shkup, më datë 18 maj 2022, në orën 11:00, në mjediset e Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve, salla “W. Wilson”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat