Në vend të urimit

Kultura

Në vend të urimit

Nga: Ismail Gashi Sllovia Më: 28 maj 2022 Në ora: 17:01
Ismail Gashi Sllovia

As një moment

As ditë as natë

Prania yte

Nuk mungon.

Asnjë çast

As në këtë 

 

Ditëlindje jubilare

Uratën për Ty

Nuk e ndal.

Për shëndet

Fizik e mendor

Për siguri

Dhe mbrojtje

Nga trishti

Mendimi i lig

E qëllimi i keq

E synimi hipokrit.

Kujdes!

Nga inatet

Mosdurimi

E urrejtja.

Uroj !

 Të jesh

Gjithmonë

Siç ishe

Dhe tash

Si je.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat