Ndër ne kurrë mos t’rrjedh më loti...

Kultura

Ndër ne kurrë mos t’rrjedh më loti...

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 15:56
Sami Arifi

Ata që duanë t’mirën t’ruajn,
bijnë shpesh pre e atyre që t’rruajnë!


Ata që duan atdhen mbrojnë,
ata që s’e duan e hajnë e shkatërrojnë!


Ca pas luftës na edukuan keq,
na i luen sytë me spec!
Bënë hapësirë për faqezinj,
për rrenacakë, mashtruesë e dallavergjinj!


T’ndershëmit pasurinë e ruajnë,
t’pandershmit pa fije turpi atë e rruajnë!


Drejtësia t’ec pa ndalim,
shkatërrimëtarët mos t’kenë shpëtim!


Lulet t’çelin t’vijë pranvera,
tash hyjnit janë te dera!
Pa vonesë t’ndriçoj moti,
ndër ne kurrë mos t’rrjedh më loti!


Dasht Zoti t’kem forcim,
n’shtëpitë tona t’ketë veç gëzim!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat