Maskë me banane për një lëkurë të shëndetshme dhe të butë - Bota Sot
Maskë me banane për një lëkurë të shëndetshme dhe të butë

Life style

Maskë me banane për një lëkurë të shëndetshme dhe të butë

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 15:40
Foto ilustrim

Bananet janë të mira për lëkurën tuaj? Po! Bananet përmbajnë vitamina dhe minerale që natyrisht ju japin lëkurë të butë dhe më të ndritshme. Ata kanë në vitaminë C, kalium, mangan dhe biotinë.

Këto vitamina zbutin lëkurën tuaj dhe mbrojnë elasticitetin e saj natyral. Bananet gjithashtu përmbajnë vajra natyrale për të zbutur lëkurën e thatë si dhe luftojnë kundër plakjes.

Por si të bëni një maskë nga një bananeje për fytyrë?

Përbërësit:

1 banane e pjekur

1 lugë çaji lëng limoni të freskët

1 1/2 lugë gjelle vaj organik kokosit

Përzieni, aplikoni dhe lëreni të qëndrojë në fytyrë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...