Në vend të kafesë, lëngu që iu hap sytë në mëngjes - Bota Sot
Në vend të kafesë, lëngu që iu hap sytë në mëngjes

Life style

Në vend të kafesë, lëngu që iu hap sytë në mëngjes

Më: 15 mars 2019 Në ora: 09:08
Ilustrim

Pirja e kafesë në mëngjes është bërë një zakon shumë i përhapur tek pjesa më e madhe e njerëzve.

E ndërsa një pjesë nuk e preferojnë, për shkak se iu shkakton dridhje trupi apo thjesht nuk e pëlqejnë, ekziston një mënyrë alternative për zëvendësimin e tij,

Bëhet fjalë për një kombinim të ujit të ngrohtë me limon dhe mjaltë.

Në një gotë me ujë të ngrohtë, shtrydhni gjysmë kokrre limoni dhe shtoni edhe një lugë gjelle mjaltë.

Përziejini mirë këta përbërës dhe më tej pijini. Është një pije që s’kërkon shumë punë, por që premton rizgjim dhe furnizim me energji, për të përballuar ditën që ju pret. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...