4 arsye pse duhet t’i pastroni patjetër furçat e grimit - Bota Sot
4 arsye pse duhet t’i pastroni patjetër furçat e grimit

Life style

4 arsye pse duhet t’i pastroni patjetër furçat e grimit

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 07:16
Ilustrim

Nëse doni të keni një rutinë bukurie të rregullt pastrimi i furçave të grimit është esenciale, pasi përdorimi i tyre në mënyrë të vazhdueshme mund të sjellë probleme të rënda me higjenën.

Ne po ju tregojmë disa arsye pse larja e furçave është shumë e rëndësishme:

Bakteret mund të mblidhen në furçat e grimit dhe do nxisni zhvillimin e akneve.

Një furçë e pisët nuk do ju ndihmojë të realizoni grimin e dëshiruar.

Bakteret mund të përhapen edhe në produktet e grimit

Dhe arsyeja më e fortë është që do kurseni para, pasi nuk do ju duhet të blini shpesh furça grimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...