Ushtrimet e duhura për vithe të bëshme dhe të ngritura - Bota Sot
Ushtrimet e duhura për vithe të bëshme dhe të ngritura

Life style

Ushtrimet e duhura për vithe të bëshme dhe të ngritura

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 17:04
Ilustrim

Ushtrimet që do të shihni në vijim duken pak të mundimshme, por në fakt janë mjaft dobiprurëse

Ju duhet thjesht një litar elastik dhe jeni gati për të vënë në lëvizje disa muskuj menjëherë dhe për t’i thënë “Mirupafshim!” vitheve të zyrës.

Siç mund ta shihni edhe në foto, duhet të mbani me duar fundin e litarit dhe ta tërhiqni me shputën e këmbës.

Kini kujdes që shpina të qëndrojë drejt. Këmba duhet ngritur deri sa të krijni një vijë të drejtë me shpinën.

Përsëriteni ushtrimin 3-4 sete, me 12-15 për secilën këmbë.

Nëse doni rezultat më të shpejtë, bëni 4 sete me 20 herë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...