Zakonet tona që janë të bezdisshme për të tjerët - Bota Sot
Zakonet tona që janë të bezdisshme për të tjerët

Life style

Zakonet tona që janë të bezdisshme për të tjerët

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 10:04
Ilustrim

Të gjithë ne kemi zakone të këqija, por për shumë prej nesh nuk janë aq të dukshme. Praktikisht të gjithë kemi një listë zakonesh shumë të bezdisshme që janë kaq të rrënjosura sa harrojmë se po i bëjmë.

Mendoni se kjo nuk vlen për ju? Mendohuni përsëri. Këtu, do të gjeni një listë të gjërave të bezdisshme që njerëzit bëjnë çdo ditë, por të paktë janë ata që i pranojnë.

Bërja e një telefonate në palestër– Palestra është një hapësirë medituese për shumë njerëz, që do të thotë se debati i vogël që keni me bashkëshortin tuaj ka të bëjë vetëm me gjërat e fundit që ata duan të dëgjojnë.

Të hidhni shumë parfum – Nuk është gjithmonë e lehtë të dini saktësisht se cila është sasia e duhur e kolonjës ose parfumit. Nëse e teproni me sasinë, do të jeni të bezdisshëm për personin që keni përkrah.

Të mos i mbani derën personit që qëndron pas jush – Nëse dikush e mban derën për ju, është detyra juaj ta kapni atë dhe ta mbani për personin tjetër. Për fat të keq, kur jemi me nxitim, shumë prej nesh e harrojnë këtë rregull të rëndësishëm të mirësjelljes, duke e lënë personin që mbajti fillimisht derën për ne të luante “derëmbajtësin”.

Të shihni telefonin kur flisni personalisht me dikë – Ky është një nga zakonet më të bezdisshme.

Parkimi shumë afër vijës në një parking – Ne kemi qenë të gjithë atje: Ju jeni me nxitim për të hyrë në dyqan para se të mbyllet dhe e lini makinën afër vijës së parkimit ose, akoma më keq, mbi të. Kur e bëni këtë, ju mund të jeni ai që paguan çmimin e gërvishtjes.

Mbarimi i një ene me ushqim dhe vendosja e saj përsëri në frigorifer -Pavarësisht nëse është një zakon i harruar, të gjithë ne kemi qenë fajtorë për vendosjen e një ene bosh përsëri në frigorifer. Kjo zhgënjen personin tjetër që të shkojë ta marrë për ta konsumuar.

Të flisni në kinema -Të gjithë befasohemi dhe trembemi nga filmat herë pas here.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat